Vyznejte se v pojištění

Pojištění je nástrojem k zabezpečení nahodilých a zpravidla nepříjemných událostí, které by domácnost nebyla schopna nebo by nechtěla pokrýt ze svých rezerv. Krádež, zničení majetku, smrt, invalidita a další. To všechno jsou věci, které si nikdo z nás nepřeje, ale občas se někomu přihodí. Proto je pojištění běžnou součástí našich výdajů. V tomto článku se dozvíte pár základních tipů týkající se této problematiky.

Celý článek

Vyznejte se v investování

V tomto článku zjistíte, že investování není vůbec tak složité, jak se na první pohled zdá. Dozvíte se, proč vůbec investovat, do čeho lze investovat a na co si dát pozor. Začněme tím, že si tento pojem řádně vysvětlíme. U některých lidí totiž může vzbuzovat nejistotu či dokonce strach. To je veliká škoda, protože se tak mohou připravit o efektivní cestu k dosažení svých budoucích cílů.

Celý článek

Vyznejte se v úvěrech

Úvěry a půjčky jsou všude kolem nás. Každou chvíli jsme účastníky diskuzí na téma půjčovat si peníze nebo ne? Většinou je to starší generace, která říká: „Nepůjčuj si, kupuj si jenom to, na co máš!“ Mají svým způsobem pravdu. Ale ne tak docela.

Celý článek

Než budu kupovat nemovitost

Zřejmě všichni z nás touží po vlastním bydlení. Jedná se většinou o rodinný dům nebo byt, možná houseboat či chatu. Pravdou však je, že se jedná o něco, co kupuje většina z nás jednou či dvakrát za život. S koupí nemovitosti je spjata řada otazníků, zejména těch finančních. Jedná se totiž o několika milionovou investici, na kterou si zřejmě budeme muset půjčit. Tento článek je věnován právě těm z Vás, co se rozhodnete financovat svoji budoucí nemovitost pomocí hypotečního úvěru.

Celý článek

Jak si efektivně vytvořit rezervu

Měl bys mít rezervu, kdyby se něco stalo… Věčné téma. Slýcháme o něm snad ze všech stran – od rodičů, kamarádů i finančních poradců. Ideální rezerva je tři až šesti násobek měsíčních výdajů. Dobře, ale jak na to!? Všichni nám jen říkají, že bychom měli mít, ale ne jak toho dosáhnout! V tomto článku se to konečně dozvíte. Dozvíte se nejen jak efektivně vytvářet rezervy, ale i metodu, díky které se mým klientům daří přibližovat k finanční nezávislosti. A díky které si vytvořili finanční rezervu jeden milion – a to již do pěti let!

Celý článek

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení